امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
۱۷:۵۳:۴۸ - پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خانه افضل؛ عمارت تاثیرگذار در تجارت شوشتر
شوشترروز: در روزهای گذشته پس از بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از عمارت افضل بسیاری از بازدید کنندگان سایت شوشترنامه درخواست کردند که در زمینه این عمارت اطلاعاتی منتشر شود که در این زمینه مطالب ذیل استخراج شده و در اختیار قرار میگیرد. به گزارش شوشترروز، […]

شوشترروز: در روزهای گذشته پس از بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از عمارت افضل بسیاری از بازدید کنندگان سایت شوشترنامه درخواست کردند که در زمینه این عمارت اطلاعاتی منتشر شود که در این زمینه مطالب ذیل استخراج شده و در اختیار قرار میگیرد.

به گزارش شوشترروز، عمارت افضل در ابتدا به فردی به نام رجبعلی افضل که به کسب و تجارت از کشورهای خارجی به ایران مشغول بوده است اختصاص داشته، وی خرما، پنیر و گندم را از طریق شهر معمره(خرمشهر کنونی) به هندوستان تجارت می کرده است و سپس از این کشور چای و ادویه به ایران وارد می کرده.

تجارت حاج رجبعلی افضل با کشور هندوستان به نحوی بوده است که در شهر بمبئی کوچه ای به نام افضل نامگذاری شده است و این مسئله از دوران قاجار تا کنون ادامه داشته است.

این عمارت بسیار زیبا در چهار طبقه شوادان، شبستان، همکف و بهارنشین طراحی شده است و در سال ۱۳۹۲ نیز با پیگیری های انجام شده در فهرست آثار ثبت شده ملی قرار گرفت.

این عمارت در یک سال گذشته توسط معمار چیره دست مرحوم حاج حسین فردی نژاد مرمت شده است و بیش از ۱۲ میلیارد ریال در این زمینه توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده.

 

 

 

 

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب