امروز پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
۱۰:۰۶:۱۴ - چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر قالیباف در جمع نخبگان اقوام عرب و بختیاری خوزستان:
شرمنده ام از اینکه امروز در خانه محرومان خوزستانی نان وجود ندارد/به جای دادن گزارش کار مردم را می ترسانند/شادابی و نشاط با ایجاد شغل حاصل می شود
شوشترروز: دکتر قالیباف در جمع نخبگان اقوام عرب و بختیاری خوزستان در مسجد اعظم اهواز اظهار داشت:مقام معظم رهبری گفتند برای رسیدن به تمدن اسلامی به ۵ گام “شکل گیری انقلاب، ایجاد نظام اسلامی، دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و تحقق تمدن اسلامی نیاز داریم امروز آن چیزی که جزو اهداف ما است و برای […]

شوشترروز: دکتر قالیباف در جمع نخبگان اقوام عرب و بختیاری خوزستان در مسجد اعظم اهواز اظهار داشت:مقام معظم رهبری گفتند برای رسیدن به تمدن اسلامی به ۵ گام “شکل گیری انقلاب، ایجاد نظام اسلامی، دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و تحقق تمدن اسلامی نیاز داریم امروز آن چیزی که جزو اهداف ما است و برای آن انقلاب کردیم، در دوگام نخست محقق شده است ولی در تشکیل دولت اسلامی متوقف شده ایم. اگر دولت اسلامی شکل نگیرد، نمی توانیم جامعه اسلامی و تمدن اسلامی شکل دهیم.

وی ادامه داد:محوریت تشکیل دولت اسلامی در قوه مجریه انجام می گیرد و سایر قوا هم دخیل هستند. برای تشکیل دولت اسلامی باید چه کاری انجام دهیم و چه چیزی نباید انجام دهیم؟ فقر و تکاثر نباید در جامعه اسلامی باشد و تعلیم و تکریم باید در جامعه وجود داشته باشد.به کارنامه دولت ها که نگاه کنیم می بینیم فقر و تکاثر وجود دارد و تکریم و تعلیم در جامعه ضعیف است.
دکتر قالیباف تاکید کرد:ما در انقلاب باید برای همه اقوام، ادیان و مذاهب رفاه، امنیت و آسایش ایجاد کنیم. به اندازه ای که به مشهدالرضا علاقمندم به خوزستان هم علاقه دارم چرا که بهترین ایام جوانی را در خوزستان بودم و تک تک روستاها و شهرهای خوزستان را می شناسم.گروه های جهادی و راهیان نور را به خوزستان اورده ام اما تاکنون به مشهد نبردم؛ شرمنده ام از اینکه در سنگرهای دیروز ما که امروز خانه محرومان خوزستانی است نان وجود ندارد. این ضعف نشان می دهد که در دولت سازی اسلامی ناموفق بودیم.
وی اضافه کرد:شنیدم یکی از کاندیداها گفته که آنهایی که ۱۲ سال در یکجا مسئول بودند، چه کردند؟ من در یک خط می گویم که در همان روز اول اعلام کردم فاصله بین شمال و جنوب تهران را کاهش می دهم و الان انجام دادم. افتخار دوم این است که عمر شهرداری تهران تاکنون ۱۰۰ سال است. تمام زیرساخت ها پل ها بزرگراه ها متروها مسجدها حسینیه ها سینماها تئاتر ها و مراکز فرهنگی و دخالت دادن مردم در مدیریت شهر و در فضای سبز و همه شاخص های لازم آمارهای صد سال شهرداری تهران ۴۸ درصد در قبل از دوره بنده و ۵۲ درصد در دوره شهرداری بنده است.
قالیباف تصریح کرد:ما کارنامه خود را با افتخار می‌گیریم ولی امروز سر تعظیم در مقابل مردم تهران فرود می‌‍ آورم که نتوانستم آنگونه که زیبنده مردم بود و حقشان بود که پایتختشان بهتر از این اداره کنم فرود می آورم و کاش می توانستم بیش از این خدمت کنم و خدا می داند که من ذره ای کوتاهی نکردم و نشد اذان صبحی صدایش بلند شود و من در خانه باشم و تا پاسی از شب در حال خدمت باشم.سوال ما از انها این است که شما قرار بود تحول اقتصادی ایجاد کنید بعد از ۴ سال فرافکنی نکنید و بگویید بعد از ۴ سال آمار اشتغال، رونق اقتصادی، آسیب های اجتماعی و محدودیت کجاست؟ به جای دادن گزارش کار مردم را می ترسانند. این مایه خجالت و شرم است، ایرانی و ترس؟
وی ادامه داد:در مناظره هم به انهایی که حرف از جنگ می زدند، گفتم هیچ کس به اندازه بنده و امثال بنده قدر صلح را نمی داند چون بیشترین آسیب را دیدیم، می دانیم دوستی چقدر خوب است و آن را با همه وجود نگه می داریم ولی بدون شک معنی اش این نیست که  پا روی عزتمان بگذاریم و این را غیرت ایرانی و اسلامی به ما اجازه نداده و دنیا فهمیده که اگر بخواهد با ما به زبان تندی صحبت کند و ما را تحقیر کند پاسخش همانی است که دیده و شنیده و علت امنیت امروز کشور به خاطر همین روحیه دیپلماسی قدرت است و امروز قلب اروپا نا امن است و ایران جزیره امن
کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت:حرف ما با این ها این است که بیراهه نروید و نگویید ما می خواهیم شادی و نشاط بیاوریم، چه کسی با شادی و نشاط مخالف است؟ سوال ما این است که چه شادی و نشاطی برای مردم باقی مانده است؟ ما وقتی ۵ میلیون شغل ایجاد کنیم، یعنی ۵ میلیون نفر صاحب خانه می شوند و ۵ میلیون نفر ازدواج می کنند و اعتماد به نفس پیدا می کنند، این یعنی شادابی و نشاط است.
وی اضافه کرد:ما با این همه نیروی خلاق و جوان این مشکلات را داریم و ضعف مدیریتی این است که کسانی که امروز کشور را مدیریت می کنند با همان مدیریت نسل دومی ۶۰ هفتاد سال قبل است، این مدل مدیریت جوابگو نیست و مشکلات ما ریشه در این موضوعات دارد.حرف ما این است که افرادی بدون رنج و زحمت بیشترین منفعت را از اموال کشور را می برند بدون اینکه کوچکترین کاری کنند، اینها اتفاق نمی افتد مگر با زدو بند با کسانی که در قدرت هستند.
وی ادامه داد:اگر ما صحبت از ۴ درصدی ها می کنیم ریشه در این است، ما با تولید ثروت مخالف نیستیم و یکی از وظایف دولت مردم تولید ثروت است و ما دست تجار و وارد کنندگان مواد اولیه و تکنولوژی را می بوسیم و نوکری کسانی را می کنیم که به فکر ساخت کارخانه و ایجاد شغل هستند تنها منفعت برجام فروش محصولات اروپایی به ما بود و برای ما منفعتی نداشت، در دولت سازی توجه به مناطق محروم و رویکرد در مدیریت اهمیت دارد و این شرایط باید به دست شما مردم تغییر پیدا کند و مطمئن باشید همانطور که در تهران هر ۳ چهار ماه تغییر محسوس ایجاد کردیم در دوران ایجاد دولت مردم می بینید و می بینید که در استان‌ها چه تحولاتی ایجاد می کنیم

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب