امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
۲۱:۲۳:۱۴ - دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صدقه دیرهنگام دولت به قطارشهری اهواز
شوشترروز: اگر دولت عزمی در هل دادن مترو اهواز در مسیر تکمیل را داشت ۴ سال فرصت کمی برای این اقدام نبود و بجای تخصیص صدقه ناچیز دیرهنگام به مترو اهواز بودجه درنظر گرفته شده آن طی سالهای ۹۲ تا ۹۵ را محقق میکرد . به گزارش شوشترروز به نقل از  رهیاب و به نقل […]

شوشترروز: اگر دولت عزمی در هل دادن مترو اهواز در مسیر تکمیل را داشت ۴ سال فرصت کمی برای این اقدام نبود و بجای تخصیص صدقه ناچیز دیرهنگام به مترو اهواز بودجه درنظر گرفته شده آن طی سالهای ۹۲ تا ۹۵ را محقق میکرد .

به گزارش شوشترروز به نقل از  رهیاب و به نقل از اهواز نوین وعده های عریض و طویل مسئولین کشوری ، استانی و شهری در موضوع قطارشهری به مردم اهواز و اعلام زمانهای متعدد افتتاح اولین فاز مترو این کلانشهر،مردم را تا آنجا نسبت به حرکت درآمدن این قطارشهری بی تفاوت کرده است که هنگامی که نام قطارشهری برده میشود لبخند تلخی بر گوشه لبان شهروندان اهوازی نقش می بندد.

پروژه ای که طی ۴ سال اخیر نه دولتی ها و نه شهرداری چی ها برای تکمیل حتی فاز نخست آن رغبتی از خود نشان ندادند

طی این سالها دعواهای شهرداری و استانداری با دولت بر سر تزریق منابع مالی تا آنجا بالا کشید که دولت و شهرداری هردو ساز کمبود بودجه را چنان کوک کردند که این پروژه بیش از یکسال متوقف ماند.

البته ناگفته نماند در این بازه مسئولین متعددی آمدند و رفتند و هرکدام چندین و چند بار سری به مترو اهواز زدند و وعده هایی نیز دادند ولی از آن بازدید و وعده ها نیز آبی برای مترو اهواز گرم نشد .

در جدیدترین بازدید از پروژه غبار گرفته قطارشهری اهواز، نوبخت در حالی وعده کمک۶۰ میلیاردی دولت به قطارشهری اهواز را عنوان کرد که در سال ۹۴ فقط ۱۰ درصد بودجه قطارشهری تخصیص داده شد و در سال ۹۵ نیز تا این لحظه حتی یک ریال نیز تخصیص داده نشد.

حال شاهین زاده مدیرعامل جدید سازمان قطارشهری اهواز در واپسین روزهای پایانی سال همچنان چشم به راه ۶۰ میلیارد وعده داده شده توسط دولت است و در جدیدترین اظهارات خود گفته :سازمان برنامه و بودجه ۶۰میلیارد به این پروژه اختصاص داده و رئیس برنامه و بودجه دولت قول داده تا پایان سال این وعده محقق شود.

شاهین زاده همچنین گفته: فاز یک مترو اهواز پایان سال ۹۶ به بهره برداری میرسد فاز نخست اوراق مشارکت در زمینه پروژه قطارشهری اهوازبه مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در هفته جاری منتشر شد

به گزارش اهوازنوین : در ماههای اخیر در حالی که خبر افتتاح فازهای دو و سه پروژه های قطارشهری سایر کلانشهر های دیگری که همزمان با پروژه قطارشهری اهواز کلنگ زنی شده اند را می شنویم که مدیران شهری و استانی ما همچنان دل در گرو وعده های قطره چکانی محقق نشده دولت دارند و بر آن اساس به مردم امید راه اندازی مترو در سال ۹۶ را میدهند.

هرچند واضح است اگر دولت عزمی در هل دادن مترو اهواز در مسیر تکمیل را داشت ۴ سال فرصت کمی برای این اقدام نبود و بجای تخصیص صدقه ناچیز دیرهنگام به مترو اهواز بودجه درنظر گرفته شده آن طی سالهای ۹۲ تا ۹۵ را محقق میکرد .

به نظر میرسد قطارشهری اهواز باری دیگر محلی برای راستی آزمایی دولت یازدهم تبدیل شده است، آیا وعده ۶۰ میلیاردی اش طی یک هفته آینده محقق خواهد شد یا اینکه این وعده ضرب العجلی نیز جز پازل تبلیغاتی دولت در ایام منتهی به انتخابات بوده است که جز حرف بهره ای نصیب مردم اهواز نمی کند؟

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب