امروز پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
۱:۳۹:۰۷ - پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت:
ضرورت تأمل بیشتر در انتخابات شورای شهر پنجم/ دوره آزمون و خطا را باید پایان دهیم
تعارف را کنار بگذاریم؛ کارنامه چهار دوره حضور نمایندگان مردم در شوراهای شهر و روستا در اغلب موارد، کارنامه  درخشانی در خور مردم نداشته اندو بی شک بخشی از این ناکارآمدی هابرمی‌گردد به انتخاب‌های غلط ما  که نتوانستیم افرادی را به  کرسی ها شهری و روستا بفرستیم که فهم سکونتگاهی آن‌ها و سواد بوم شناختی‌شان، […]

تعارف را کنار بگذاریم؛ کارنامه چهار دوره حضور نمایندگان مردم در شوراهای شهر و روستا در اغلب موارد، کارنامه  درخشانی در خور مردم نداشته اندو بی شک بخشی از این ناکارآمدی هابرمی‌گردد به انتخاب‌های غلط ما  که نتوانستیم افرادی را به  کرسی ها شهری و روستا بفرستیم که فهم سکونتگاهی آن‌ها و سواد بوم شناختی‌شان، بیشتر از قدرت بدنی، هنری،قومیتی ، سیاسی و … باشد!.

به گزارش شوشترروز،اینک دوره آزمون و خطا را باید پایان دهیم، بهترین و کاراترین دستگاه گزینش به کار بریم و باید نشان دهیم سزاوار برخورداری از نمایندگانی فرهیخته، وارسته و متخصص در حوزه شهر و روستا بوده که رنگِ سیاسی، قومیتی، ورزشی و هنری آن‌ها نباید و نمی‌تواند در انتخاب‌شان برتر از تخصص و تعهدشان به حوزه شورای شهر و روستا باشد.

ماباید اجازه دهیم افرادی وارد شوراهای شهر شوند که عملاً توانایی‌های اداره شهر و پاسخگویی در مقابل دیدگان عموم شهروندان را دارا باشند .
نمی‌شود صرفاً به آدم‌هایی دلخوش کرد که شعارهایی قشنگ سرمی‌دهند، اما خود در پستو آن کارِ دیگر می‌کنند!
شهر ما شوشتر نیز برای توسعه جامع و پایدار شهری نیازمند همتی مستحکم و جدید است که تحقق این هدف نیز راهکار و ابزار خاص خود را می‌طلبد.

درسی که تجربه چهار شورای گذشته به همگان آموخته این است که با طرد سیاست بازها، ورزشکارها، هنرمندها و دیگر مشاغلی که آشکار است به الزامات ژینایی شهری و روستایی اشراف ندارند، راه را باز کنیم برای ورود داوطلبینی که تخصص‌های مرتبط در حوزه شهرسازی، فضای سبز؛ محیط زیست، حقوق شهروندی، اقتصاد، مدیریت و ارتقای کیفیت روانی زیستن در سکونتگاه‌های انسانی را برعهده دارند تا بتوانیم مشکل توسعه متوازن شهری؛ زباله، آبخیزداری شهری، تراکم فروشی، فضای سبز مناسب و زیبنده شهری، ترافیک و نابسامانی‌های اجتماعی موجود را به عنوان هفت بحران جدی امروز در شهر تاریخی شوشتر را به سمت حل شدن سوق دهیم.

یادمان باشد!
تلاش برای حل تمامی مشکلاتی که گفته شد و گفته نشد در مرحله نخست نیازمند خواست جمعی شهروندان برای حل آنها و پس از آن گماشتن افرادی با تخصص مربوط با آن می‌باشد. لذا پیشنهاد می‌شود پس از نصب العین قرار دادن انتخابات گذشته و تفکر بسیار افرادی با توانایی‌های لازم را برای این کرسی‌های مقدس انتخاب نماییم.

 

*وعده ما ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ پای صندوق های رأی*

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب