امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
۲۱:۱۵:۱۶ - سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهرداد بذرپاش در اهواز:
عدالت با توییت و تهدید به دست نمی‌آید/بحران در خوزستان به دلیل عدم مدیریت صحیح است/وضعیت معیشت در خوزستان مایه شرمساری است
شوشترروز: عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس گفت:نه عدالت با توییت کردن و تهدید کردن و بالانشینی به دست می‌آید نه علم با قدم زدن دیپلماتیک و یقه‌سفید پوشیدن؛ دکتر مهرداد بذرپاش که در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز سخنرانی می‌کرد بیان داشت: خوزستان، مهد پرورش ۲۱۰۰۰ شهیدی است که خود، پذیرای شهیدانی از سایر مناطق […]

شوشترروز: عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس گفت:نه عدالت با توییت کردن و تهدید کردن و بالانشینی به دست می‌آید نه علم با قدم زدن دیپلماتیک و یقه‌سفید پوشیدن؛
دکتر مهرداد بذرپاش که در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز سخنرانی می‌کرد بیان داشت: خوزستان، مهد پرورش ۲۱۰۰۰ شهیدی است که خود، پذیرای شهیدانی از سایر مناطق کشور بودند. شهدای خوزستان از غریب‌ترین شهدا هستند، همان‌طور که مردم این استان – که همیشه آماج تیرهای بلا بوده‌اند- یکی از مظلوم‌ترین‌های این مملکت هستند. دوران جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس، داستان ایستادگی خانواده‌های خوزستانی است. یکی از مهمترین ویژگی‌های مردم این خطه که آن‌ها را متمایز از سایر بخش‌های کشور کرده است، میزبانی و مراقبت از خانواده رزمنده‌هایی بود که به‌واسطه جنگ به این استان آمده بودند.
معاون رئیس‌جمهور سابق با بیان اینکه دولت باید خدمتگزار باشد نه منت‌گذار ادامه داد: محتمل‌ترین سناریو برای آینده انقلاب اسلامی، فتح نرم‌افزاری جهان فکرها و اندیشه‌هاست. انقلاب اسلامی آزمون حضور در محضر مهدوی است؛ آن‌هایی که در این آزمون شکست خوردند در انقلاب مهدوی چگونه تاب خواهند آورد؟
بذرپاش اضافه کرد: عدالت، اتهام و مچ‌گیری و توهین و تهدید نیست؛ علم هم مدرک و ازخودبیگانگی و بی‌هویتی نیست.
بذرپاش هم‌چنین تأکید کرد: نه عدالت با توییت کردن و تهدید کردن و بالانشینی به دست می‌آید نه علم با قدم زدن دیپلماتیک و یقه‌سفید پوشیدن؛ علم، از دل مغز جوان بی‌دغدغه اما امیدوار به مسیر متعالی به دست می‌آید و عدالت، از دل دست‌های پینه‌بسته جوان و پیری که روزانه بیست ساعت کار و جهاد می‌کنند.
عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس متذکر شد: آینده انقلاب در اجتماعی و همگانی شدن عدالت و علم است و اگر سیاسیون دلشان برای آینده انقلاب می‌سوزد بجای لابی در پستوها و احزاب دوسه نفره، با مردم باشند. وی ادامه داد: دنیا بیشتر از این، نام خمینی و فرزندانش را خواهد شنید؛ مهم نیست چند صباحی تعدادی غریبه لباس آشنا تن کنند و برای آرزوهای بچه‌گانه خود بهانه‌گیری کنند.
بذرپاش در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در این استان گفت: در حال حاضر این استان مستعد و بهره‌مند تنها ۲ درصد از کارگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر شاغل به بالا را در کشور دارد. این تعداد کارگاه صنعتی در این استان نه در شأن این استان و نه در شأن انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: این استان که با مصرف ۱۲ درصدی از مصرف برق کشور در رتبه دوم قرار دارد، در هفته‌های اخیر با عدم مدیریت صحیح، دچار بحران شد که جای بسی تأمل دارد.
وی افزود: این استان که خود دارای سدهای بزرگی است، در بخش روستایی در حدود ۴۰ درصد روستاهای آن در شرایط بحرانی قرار دارند و در طول شبانه‌روز کمتر از ۶ ساعت آب در برخی از روستاها وجود دارد. این آب شیرینی که برخی مردم را به آن حواله می‌دهند، کجا است. چرا فقط در شمال شهر تهران وجود دارد؟ این مردم روستایی که در جنگ، با زن و فرزند در مقابل دشمن ایستادند و زیر بمب‌ها و موشک‌های تهمت و افترا جنگیدند، تحت هیچ شبکه فاضلابی نیستند.
دکتر بذرپاش همچنین در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت زیرساختی این استان گفت: آیا جاده‌ها و مسیرهای این استان که به گفته خود مسئولین در رتبه ۱۲ ام قرار دارد، پاسخی درخور به رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های مردمان این استان بوده است؟ آیا با این سیستم زیرساختی می‌توان این استان را توسعه داد؟  وضعیت سیستم بانکی در این استان به حدی منفعت‌گرا است که در رتبه آخر پرداخت تسهیلات از محل سپرده‌های جذب‌شده از جیب مردم، قرار دارد.
عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس بابیان وضعیت رفاه اجتماعی مردم خوزستان نیز بیان داشت: متأسفانه این استان در حال حاضر در رتبه اول تعداد خانواده‌های مستمری‌بگیر تحت پوشش بهزیستی قرار دارد که مایه شرمساری است.
وی تأکید کرد: نتیجه این نظام سلامتی که برخی از مسئولین با کنایه در همایشی می‌فرمایند” مردم را به آینده نظام و کشور مأیوس نکنید”؛ برای مردم این استان تنها ۱۶ تخت به ازای هر ده هزار نفر جمعیت شده است و یا سرانه مکان‌های ورزشی این استان در کشور در جایگاه  ۱۹ ام قرار دارد.
دکتر بذرپاش گفت: دیپلماسی سبز فعال، صرفاً شرکت در نشست‌های بین‌المللی نیست بلکه تقویت دیپلماسی زیست‌محیطی و پایبندی به آن، در راستای هم‌افزایی منطقه‌ای برای حل مشکلات و بحران‌های به وجود آمده باید اولویت دیپلماسی زیست‌محیطی کشور باشد.
وی ضمن تأکید بر خسارت‌های ناشی از آلودگی هوا در کشور گفت:  آن‌هایی که ادعای کار کارشناسی و خبرگی در کشور دارند، چرا نمی‌فرمایند در مهروموم‌های اخیر در حدود ۶۰۰ میلیون دلار خسارت‌های وارد بر کشور ناشی از مرگ‌ومیرها بوده است و در حدود ۲۵ میلیون دلار خسارت‌های ناشی از بیماری متأثر از موضوع آلودگی هوا را با سوء مدیریت‌های خود به کشور تحمیل کرده‌اند.
بذرپاش ادامه داد: شما خودتان مانع هستید وگرنه مردم باهمت و باغیرت خوزستان، خودشان اهل کار و مجاهدت هستند و نیازی به وعدهای شما ندارند.
 وی تأکید داشت: خوزستان را باید با تخصیص درست منابع و توسعه مکانیزاسیون در فعالیت‌های کشاورزی ساخت. خوزستان را با توسعه درست زیرساخت‌ها و بهبود شبکه حمل‌ونقل آن می‌توان ساخت نه با کنایه پراکنی.
نماینده سابق مجلس با تشریح ابعاد و الزامات سرمایه‌گذاری توسعه محور در کشور گفت: تنها راه نجات کشور و رفع بحران و حل مشکلات ناشی از آن از قبیل بیکاری، فراهم کردن بسترهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عدم دخالت دولت‌ها با عناوین مختلف در آن است.
وی ادامه داد: وقتی سرمایه‌گذاری وارد یک فعالیت اقتصادی می‌شود، اول باید فاتحه دارایی‌اش را بخواند چون این‌قدر به بهانه‌های مختلف از آن پول و عوارض و مالیات دریافت می‌کنند که ترجیح می‌دهد که پولش را در اختیار بانک‌ها قرار دهد تا آن‌ها هم به هر کاری به‌جز بانکداری با آن پول بپردازند.
بذرپاش در بخش پایانی صحبت‌های خود تأکید کرد: بخش عمده‌ای از بانک‌هایی که در کشور حضور دارند تنها و تنها برای تأمین اعتبار پروژه‌های یک سری افراد خاص، از جیب مردم شکل‌گرفته‌اند و در این راه وفادارانه به این افراد خدمت می‌کنند.
وی ادامه داد: بجای صدور مجوز از برج‌های ۷۴ متری در مرکز برای شکل‌گیری بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایتخت، به استان‌ها مجوز دهید تا بانک خودشان را داشته باشند و از سرمایه خود مردم هر استان بتوان برای همان استان بهره‌برداری کرد نه پول مردم استان‌ها را جمع کنند و در اختیار سرمایه‌گذاران پایتخت‌نشین قرار دهند.
منبع : رهیاب

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب