امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
۱۴:۴۵:۴۳ - دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاپی زاده:
مسئولانی که با تذکرات امروز مقام معظم رهبری بیدار نشوند، شایسته خدمت نیستند/ دولت از تخریب محیط زیست خوزستان دست بردارد
شوشترروز:نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: تذکرات مقام معظم رهبری جدی است و باید مسئولان اجرایی را بیدار کند اما اگر مسئولان نخواهند بیدار شوند، شایسته خدمت به مردم نیستند. به گزارش شوشترروز،عباس پاپی‌زاده در گفتگو با خبرنگار رهیاب با بیان اینکه تذکر و گلایه مقام معظم رهبری عمق بی توجهی و بی […]

شوشترروز:نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: تذکرات مقام معظم رهبری جدی است و باید مسئولان اجرایی را بیدار کند اما اگر مسئولان نخواهند بیدار شوند، شایسته خدمت به مردم نیستند.

به گزارش شوشترروز،عباس پاپی‌زاده در گفتگو با خبرنگار رهیاب با بیان اینکه تذکر و گلایه مقام معظم رهبری عمق بی توجهی و بی مسئولیتی دستگاه اجرایی و دولتمردان کشور را نشان داد، اظهار داشت: دولت‌های قبل در این حوزه کوتاهی کردند و دولت یازدهم نیز ضعیف‌تر از دولت‌های قبلی ظاهر شد و با غفلت از این موضوع به سمت گفتار درمانی رو آورده‌اند.

وی افزود: دولتی‌ها به چند سفر، چند بازدید، چند سفر و چند وعده بی حاصل اکتفا کردند و ما امروز شاه معضلات بزرگی در خوزستان هستیم که می‌شد با هزینه کم از آن پیشگیری کرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی مقام معظم رهبری به موضوعی ورود می‌کنند و به این شدت و صراحت تذکر می‌دهند یعنی عمق کوتاهی و بی توجهی جدی است. براساس برآورد نمایندگان مجلس دولت با دو کار کم هزینه می‌تواند جلوی بروز و افزایش غلظت ریزگردها را بگیرد.

وی بیان کرد: نخست اینکه دولت باید از تخریب زیست محیط دست بردارد و وزارت نیرو به عنوان پیشگام در این اصلاح، سیاست‌های خود در حوزه آب را تغییر دهد. ما بارها از دولت خواسته‌ایم اگر کاری برای مردم استان انجام نمی‌دهند حداقل بر مشکلات مردم در خوزستان نیافزایند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درخت کاری، توسعه فضای سبز و مالچ پاشی را از دیگر راهکارهای جلوگیری از افزایش ریزگردها دانست و گفت: این کارها هزینه چندانی برای دولت ندارد اما متأسفانه دولت مقابله با گرد و خاک را هزینه بر می‌داند و متوجه نیستند که جلوگیری از افزایش این پدیده یک سرمایه گذاری است.

وی اظهار داشت: در یک روز قطعی برق ناشی از ریزگردها حدوداً ۸۰۰ هزار بشکه نفت را از دست دادیم و این به معنی کاهش تولید محصولات ملی است و و اگر پول این بشکه‌های نفت را در سال‌های اخیر در استان هزینه‌ می‌کردند امروز این مشکل را مشاهده نمی‌کردیم.

پاپی‌زاده با اشاره به جلسه نمایندگان با مدیرعامل توانیر افزود: به ما گفتند مقره‌شوها را به خوزستان اعزام کردند اما بنده به وی گفتم که برای آینده چه برنامه‌ای دارند؟ لغو شدن پروازها سبب نارضایتی شرکت‌های هواپیمایی به ما اعلام کردند که با توچه به لغو مکرر پروازها احتمالا از خدمات دهی به خوزستان صرف نظر کنند.

وی بیان کرد: موضوع ریزگردها از تهدید سلامت مردم عبور کرده و اقتصاد، معیشت و رفاه مردم را تحت تأثیر قرار داده و این زنگ خطری برای مردم و کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تذکرات مقام معظم رهبری جدی است و باید مسئولان اجرایی را بیدار کند اما اگر مسئولان نخواهند بیدار شوند، شایسته خدمت به مردم نیستند.

وی با اشاره به استیضاح وزیر نیرو گفت: این روند در حال اجرا شدن است و تحقیق و تفحص از پروژه‌های انتقال آب خوزستان مصوب شده ولی براساس قوانین مجلس استیضاح وزیر زمان می‌برد و ابزارهای نظارتی نمایندگان کند است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب