امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
۷:۳۳:۱۸ - پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منافع ملی خط قرمز نظام جمهوری اسلامی است
شوشترروز:فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: اگر در جایی پای منافع ملی در میان باشد، نظام هرگز کوتاه نخواهد آمد و امروز ما بابت همین موضوع هزینه ها می دهیم و در مقابل دشمنانی که تلاش دارند ما را تسلیم خود کنند، عقب نمی نشینیم. به گزارش شوشترروز:سردار حسن شاهوارپورفرمانده ارشد سپاه در خوزستان […]

شوشترروز:فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: اگر در جایی پای منافع ملی در میان باشد، نظام هرگز کوتاه نخواهد آمد و امروز ما بابت همین موضوع هزینه ها می دهیم و در مقابل دشمنانی که تلاش دارند ما را تسلیم خود کنند، عقب نمی نشینیم.

به گزارش شوشترروز:سردار حسن شاهوارپورفرمانده ارشد سپاه در خوزستان در شورای اداری استان  که امروز (چهارشنبه،۳۰ مردادماه) در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: منافع ملی یکی از موضوعات اساسی است که دولت ها و نظام ها وظیفه حفاظت حراست از آن را بر عهده دارند و منافع ملی به عنوان یک محور اساسی برای همه، حتی کسانی که نظام را قبول ندارند ولی به منافع ملی اعتقاد دارند، ارزشمند است.

 

وی ادامه داد: همه برای دفاع از منافع ملی باید عاشقانه و ایثارگرانه وارد عرصه کمک شوند و سابقه نظام جمهوری اسلامی نیز نشان می دهد که آحاد مردم مجاهدانه برای دفاع از منافع ملی وارد عرصه شده اند. در بسیاری از موارد که نیاز بود مردم وارد عرصه شوند، نظام توانسته مردم را به کمک بطلبد و بارزترین اقدام، دوران دفاع مقدس بوده است که آحاد مردم برای دفاع از مرز و بوم وارد عرصه مقابله با دشمن شدند و هم در نبرد رو در رو  و هم در کمک به جبهه های جنگ نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

 

شاهوارپور تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی همیشه در دفاع از منافع جمهوری اسلامی تا آخر ایستاده و ذره ای کوتاه نیامده است و این را به عنوان خط قرمز دانسته است؛ اگر در جایی پای منافع ملی در میان باشد، نظام هرگز کوتاه نخواهد آمد و امروز ما بابت همین موضوع هزینه ها می دهیم و در مقابل دشمنانی که تلاش دارند ما را تسلیم خود کنند، عقب نمی نشینیم.

 

وی ادامه داد: مردم در دفاع از منافع ملی خود محکم ایستاده اند و این را دشمن تجربه کرده است. اگر امروز می بینید آمریکایی ها در برخورد خود با ایران هرگز وارد حوزه جنگ سخت نمی شوند به این دلیل است که جمهوری اسلامی در خصوص منافع ملی خود تا آخر ایستاده است. علاوه بر منافع ملی، منافع فراملی نیز وجود دارد که برای نظام جمهوری اسلامی ارزشمند است و مواردی مانند دفاع از مظلومان، مستضعفین و آنهایی که تحت ظلم قرار دارند، از جمله منافع فراملی است و در این حوزه حتی اگر به قیمت هزینه های سنگین مانند تحریم باشد، باز هم جمهوری اسلامی در حوزه منافع فراملی محکم ایستاده است.

 

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان اظهار کرد: استان خوزستان در دهه اول انقلاب، استانی بود که در همه حوزه ها محروم بود و در جنگ مورد تهاجم قرار گرفته بود. در دهه توسعه و پیشرفت کشور، استان به عقب ماندگی بسیاری دچار  شد. در دهه دوم نیز استان خوزستان عمدتاً در طرح های ملی، مورد نظر دولت بود؛ این طرح ها در حوزه توسعه ملی تعریف شده بودند و طرح ها برای توسعه استانی مطرح نبودند. توسعه استانی در دهه دوم کمتر دیده شد.

 

شاهوارپور گفت: اوج اقدامات در خوزستان در دولت های نهم و دهم بوده است؛ توسعه جاده ای و ریلی، زیرساخت های مسکن، زیرساخت های فرهنگی در بخش های مختلف حسینه ها، مساجد، حوزه های علمیه و غیره، بهینه سازی روستاها و توسعه روستایی، بخشی از این اقدامات است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: داشتن نگاهی ارزشی منطبق و متناسب با نگاهی که توانست جنگ را مدیریت کند و همچنین تبعیت از منویات مقام معظم رهبری که یکی از اولویت های کاری مسئولان بود، در کنار داشتن تعامل و ارتباط دستگاه ها با یکدیگر، موجب پیشبرد امور در استان خوزستان شد. در حوزه امنیتی نیز اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شد و نمونه بارز آن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به صورت همزمان است که یک کار بسیار سنگین و حجیم بود. همچنین توسعه مراکز آموزشی یکی برجستگی های کار دولت در استان است.

 

وی مهاجرت از استان را یکی از موضوعات نگران کننده در گذشته عنوان کرد و افزود: امروز می توان گفت که در بحث زیرساخت ها اقدامات خوبی صورت گرفته که این اقدامات مانع رشد مهاجرت از استان شده است. ساحل سازی کارون در اهواز یکی از این اقدامات است که موجب شده شهر اهواز قابل زیست شود. امید است استان را به جایی برسانیم که همه دنیا باور کند جمهوری اسلامی کارآمد است و مجدد به عنوان یک الگو در جهان معرفی شود.

 

رهیاب

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  • آخرین اخبار
  • گوناگون
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب